Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
MENU

Aktualności


 Kurs ratowników medycznych

 

W dniach od 17 do 25 października druhowie Piotr Jacak i Tomasz Koral uczestniczyli w kursie z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy organizowanym przez Szkołę Aspirantów PSP w Krakowie. Strażacy zdali pozytywnie egzaminy i uzyskali tytuły ratowników. Kurs obejmował zajęcia teoretyczne prowadzone w szkole i praktyczne prowadzone na poligonie Szkoły, gdzie pozorowane wypadki pozwoliły na wyuczenie określonych procedur postępowania.


Szkolenie w zakresie eksploatacji ratowniczych zestawów hydraulicznych i pneumatycznych

 

W dniach 18 - 21 września w Szkole Aspirantów PSP w Krakowie druhowie Mateusz Leśniewski i Rafał Karaś odbyli szkolenie z zakresu bezpiecznej eksploatacji ratowniczych zestawów hydraulicznych i pneumatycznych. Zadania praktyczne odbywały się na specjalnie przygotowanym poligonie szkoły. Druhowie pozytywnie zdali egzamin końcowy i otrzymali zaświadczenia uprawniające ich do korzystania podczas akcji ratowniczych ze specjalistycznego sprzętu ratowniczego.


Działania wakacyjne

 

W okresie wakacyjnym druhowie znaleźli chwilę wolnego czasu na prace przy remizie i tak wykonano remont pomieszczenia socjalnego z dyżurką, prace porządkowe wokół remizy oraz własnym pomysłem uruchomiliśmy system powiadamiania GSM, który informuje strażaków przez SMS o alarmie w jednostce. Wykonaliśmy wspólnymi siłami alarm antywłamaniowy, który współdziała z powiadamianiem GSM na komórki strażaków, w przypadku włamania system wysyła SMS o odpowiedniej treści do wyznaczonych osób. Zorganizowaliśmy trzy wyjazdy na ćwiczenia ze sprzętem w terenie oraz ćwiczenia dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na boisku sportowym.


Kurs strażaków ratowników

 

3 lipca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce odbyło się uroczyste rozdanie zaświadczeń strażakom, którzy w okresie od 9 maja do 20 czerwca odbyli szkolenie podstawowe strażaków ratowników. Jesteśmy bardzo zadowoleni z chęci podnoszenia kwalifikacji naszych młodych strażaków, którzy mogą już rozpocząć szkolenia specjalistyczne. Druhowie Piotr Jacak, Mateusz Leśniewski, Tomasz Koral, Łukasz Pawełek, Szymon Kurdyś, Sebastian Skoczek pozytywnie zdali egzamin przed komisją i otrzymali stosowne zaświadczenia uprawniające ich do udziału w akcjach ratowniczo-gaśniczych podejmowanych przez naszą jednostkę.


Kurs operatorów sprzętu mechanicznego

 

W dniach 28 - 30 marca druhowie Bogusław Kurdyś i Mateusz Dziedzic uczestniczyli w szkoleniu operatorów sprzętu mechanicznego. Druhowie zapoznali się podczas szkolenia z prawidłową i bezpieczną eksploatacją pilarek łańcuchowych do drewna oraz pił ratowniczych do cięcia betonu i stali. Ćwiczenia praktyczne odbyły się w ostatnim dniu kursu w Puszczy Niepołomickiej, gdzie mieliśmy możliwość sprawdzić różne warianty ścinania drzew. Druhowie zdali pozytywnie egzamin końcowy. Zaświadczenie, które otrzymali uprawnia ich do korzystania z mechanicznego sprzętu ratowniczego, które jest na wyposażeniu jednostki.


Zebranie sprawozdawcze

 

21 marca 2009r. w Wiejskim Domu Kultury w Szarowie odbyło się zebranie sprawozdawcze za rok 2008, w którym uczestniczyli członkowie zwyczajni i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz zaproszeni goście w osobach: Wójt Gminy Kłaj mgr Jan Majerz, oraz Członek Zarządu Gminnego OSP RP Roman Marosz. Przewodniczącym Zebrania jednogłośnie został wybrany Prezes OSP dh Mirosław Włodarz. Poszczególni członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej przedstawili swoje sprawozdania za rok 2008 oraz plany do działania na rok 2009. Na wniosek Komisji Rewizyjnej, Zebranie udzieliło absolutorium Zarządowi OSP Szarów za rok 2008. W dyskusji poruszano i omawiano przede wszystkim sprawy akcji strażackich oraz pilnych zakupów sprzętu bojowego i części do pojazdów strażackich.Ćwiczenia Hotel "Azalia"

 

27 października o godzinie 15:00 w Hotelu "Azalia" w Szarowie odbyły się ćwiczenia, których założeniem był pożar kotłowni. Po przybyciu zastępu GBA z OSP Kłaj dowódca podał sytuację i poprosił dyspozytora PSK o zadysponowanie dodatkowych sił. Na miejscu pojawiły się jednostki OSP Niepołomice GCBARt oraz OSP Szarów GCBA. Ratownicy z Kłaja i Niepołomic w aparatach ochrony dróg oddechowych podjęli działania gaśnicze w kotłowni, w trakcie których wybuchł piec C.O., ranny został strażak, po ewakuacji ze strefy niebezpiecznej strażakowi została udzielona pomoc medyczna i przekazano go zespołowi Pogotowia Ratunkowego. Strażacy z Szarowa walczyli z niesprawnym hydrantem, który znajdował się w pobliżu hotelu. Konieczna była zmiana wariantu zasilania z hydrantu na dowożenie wody z hydrantu po drugiej stronie drogi K-75. Całość ćwiczeń obserwowali strażacy z PSP Wieliczka.

 


Szkolenie w zakresie eksploatacji ratowniczych zestawów hydraulicznych i pneumatycznych

 

W dniach 10 - 13 października druhowie Bogusław Kurdyś, Mateusz Dziedzic i Krzysztof Iwulski uczestniczyli w szkoleniu dotyczącym obsługi ratowniczych zestawów hydraulicznych i pneumatycznych. Szkolenie prowadzone było przez doświadczoną kadrę ze Szkoły Aspirantów PSP w Krakowie i obejmowało 20 godzin teorii oraz 20 godzin praktyki. Druhowie pomyślnie zdali egzamin końcowy i otrzymali stosowne zaświadczenia uprawniające ich do korzystania ze specjalistycznego sprzętu ratowniczego.

 


BO WSZYSCY STRAŻACY TO JEDNA RODZINA

 

6 września strażacy z naszej jednostki wzięli udział w akcji oddawania krwi dla strażaków poszkodowanych w wypadku drogowym. „(...) dojeżdżając do miejsca, gdzie wydarzył się wypadek, samochód strażacki zderzył się z ciężarówką, przewożącą ponad 19 ton środka ochrony roślin. W pojeździe uwięzionych zostało trzech strażaków. Akcję ratowniczą podjęli ich koledzy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Andrychowie oraz z OSP w Kętach. Obecnie dwaj poszkodowani strażacy przebywają w szpitalu w Oświęcimiu, gdzie poddawani są bardzo skomplikowanym operacjom, wymagającym przetaczania dużej ilości krwi”. Udział w akcji wzięli: Piotr Sądel, Mateusz Dziedzic, Piotr Jacak, Tomasz Koral, Katarzyna Iwulska. Zebrano ponad 21 litrów krwi. Więcej na stronie Komendy Głównej PSP.


Ćwiczenia EUROGUM

 

30 lipca około godziny 18:00 PSK Wieliczka otrzymuje zgłoszenie o pożarze składu opon w zakładzie Eurogum w Targowisku, zagrożona jest hala produkcyjna. Na miejsce zostały zadysponowane jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Kłaja, Szarowa, Targowiska i Łężkowic oraz PSP Wieliczka. Tak rozpoczęły się ćwiczenia, które przewidywały ugaszenie pożaru (OSP Kłaj GBA i OSP Targowisko GBA), utworzenie zasilania do samochodów GBA (OSP Szarów GCBA) oraz utworzenie zasilania z hydrantu do samochodu GCBA (OSP Łężkowice GBA). Wszystkie błędy, które zostały wychwycone podczas ćwiczeń zostały omówione, dużym utrudnieniem było bardzo słabe ciśnienie w hydrancie. Na zakończenie właściciel zakładu oprowadził strażaków po obiekcie pokazując szczególnie ważne wyjścia ewakuacyjne, rozmieszczenie pomieszczeń i wyłączników mediów. Ćwiczenia obserwowali i komentowali strażacy z PSP Wieliczka.

 


Kurs ratownictwa medycznego

 

W dniach 11.07 - 22.08 druhowie Krzysztof Iwulski i Mateusz Dziedzic uczestniczyli w kursie ratownictwa medycznego w zakresie pierwszej pomocy medycznej wg. programu KSRG. Szkolenie odbywało się w Komendzie Powiatowej PSP w Bochni a realizowała je firma LINMED. Druhowie zdali egzamin końcowy i otrzymali stosowne zaświadczenia. Cieszymy się, że wzrasta wyszkolenie druhów naszej jednostki.


Mali strażacy w naszej jednostce

 

W dniu 13 maja naszą jednostkę odwiedziły dzieci z przedszkola w Szarowie. Maluchy poznały od A do Z jak wygląda służba strażaków z naszej jednostki: mogli przymierzyć na sobie strażacki hełm i mundur, zobaczyli jak pracują strażacy przy pożarach, wypadkach, powodziach i innych zdarzeniach. Każdy mógł potrzymać prawdziwą sikawkę i spróbować ugasić pożar na niby. Strażacy zaprezentowali dzieciom różne urządzenia i przedmioty do prowadzenia akcji ratunkowych np. przy wypadkach drogowych, powodziach, silnych wiatrach. Mali strażacy zaprezentowali także swoją wiedzę zdobytą na zajęciach w przedszkolu, wiedzą m.in.: kto jest patronem strażaków, po co strażacy mają sztandar, dlaczego straż jedzie do akcji na sygnale, a nawet rozpoznały gaśnicę taką samą jak ta w przedszkolu. Dzieci były zachwycone całym pokazem, zapewne nie chciały wracać do przedszkola. Na koniec prezes jednostki dh. Mirosław Włodarz wręczył pamiątkowe kalendarze każdemu małemu strażakowi oraz przekazał przedszkolakom czerwone hełmy, aby dzieci mogły zawsze pobawić się w strażaków.

więcej zdjęć w galerii


Wielkanoc - Straż przy grobie

Jak co roku w kościele parafialnym w Szarowie, Strażacy z OSP Szarów i OSP Dąbrowa pełnią wartę przy Grobie Pańskim. W tym roku straż OSP Szarów pełni wartę w Wielką Sobotę. Po raz drugi oprócz seniorów wartę pełni Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Chłopców i Dziewcząt.

Druhowie z Szarowa w składzie seniorów:
Dziedzic Mateusz, Iwulski Krzysztof, Jankowicz Grzegorz, Karaś Rafał, Kuzaj Adam,
Sądel Andrzej, Sądel Piotr, Włodarz Mirosław.
Druhny i Druhowie MDP w składzie:
Buchacz Michał, Cudak Ewelina, Golarz Anna, Jacak Piotr, Jaśko Patryk, Kapcia Monika, Koral Tomasz, Leśniewski Mateusz, Łach Agnieszka, Wójtowicz Karolina.
W niedzielę wielkanocną w procesji i Mszy Rezurekcyjnej biorą czynny udział wszyscy strażacy z Szarowa i Dąbrowy. Strażacy z Szarowa niosą baldachim oraz występują ze sztandarem jednostki.
 

więcej zdjęć w galerii


Zebranie sprawozdawcze za rok 2007

 

W dniu 15 marca 2008r. w OSP Szarów odbyło się Zebranie Sprawozdawcze za rok 2007, w którym uczestniczyli członkowie zwyczajni i Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz zaproszeni goście w osobach: Wójt Gminy Kłaj mgr Jan Majerz, Przewodniczący Rady Gminy Kłaj Zdzisław Prochwicz oraz Prezes Gminnego Zarządu OSP RP Stanisław Kołos. Przewodniczącym Zebrania jednogłośnie został wybrany Prezes OSP dh Mirosław Włodarz. Poszczególni członkowie Zarządu i Komisji Rewizyjnej przedstawili swoje sprawozdania za rok 2007 oraz plany do działania na rok 2008. Na wniosek Komisji Rewizyjnej, Zebranie udzieliło absolutorium Zarządowi OSP Szarów za rok 2007. W dyskusji poruszano i omawiano przede wszystkim sprawy akcji strażackich, imprezę integracyjną, potrzeby sprzętu i umundurowania, pokazy strażackie. Sporo było pytań, na które odpowiedzi udzielali wspomniani goście.


VI Pielgrzymka Strażaków - Ochotników do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach


W dniu 12 października 2007r. w Łagiewnickim Sanktuarium miała miejsce już tradycyjna pielgrzymka Strażaków - Ochotników z województwa małopolskiego. Pielgrzymka rozpoczęła się przemarszem pocztów sztandarowych do świątyni, a o godzinie 17:00 rozpoczęła się Msza święta. której przewodniczył bp. Jan Zając. Na uroczystości obecne były statutowe władze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Oddziału Wojewódzkiego, Gminnych i Miejskich Oddziałów Związku oraz Wojewoda Małopolski, Starosta Powiatu Wielickiego, przedstawiciele Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz przedstawiciele Komend Powiatowych PSP z województwa małopolskiego. Po zakończeniu uroczystości w imieniu wszystkich strażaków Zarząd Wojewódzki wręczył bp. Janowi Zającowi kwiaty i podziękowanie za zaproszenie i odprawienie Mszy świętej.


Spotkanie integracyjne Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

 

W dniu 8.09.2007 w WDK w Szarowie odbyło się spotkanie integracyjne Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych Trzech Powiatów: monachijski (Niemcy), krakowski oraz wielicki.
Powiat monachijski reprezentowały drużyny z gmin:
Aschheim
Gräfelfing
Planegg
Powiat krakowski reprezentowały drużyny z OSP:
Tropiszów (dwie drużyny) – gmina Igołomia-Wawrzeńczyce
Jeziorzany – gmina Liszki
Olszowice – gmina Świątniki Górne
Sieciechowice – gmina Iwanowice
Z powiatu wielickiego drużyny z OSP:
Słomiróg - gmina Niepołomice
Wola Batorska – gmina Niepołomice
Dobranowice – gmina Wieliczka
Byszyce – gmina Wieliczka
Łazany – gmina Biskupice
Szarów – gmina Kłaj
Gdów (dwie drużyny) – gmina Gdów
Niewiarów – gmina Gdów

Spotkanie odbywało się w wspaniałej atmosferze, przy dobrej muzyce dyskotekowej.
Nikt nie był głodny, obsługa podawała grochówkę oraz kiełbaskę z rożna.
Spotkanie zakończyło się o godzinie dwudziestej drugiej. Młodzież wracała do swoich macierzystych jednostek z uśmiechem i w pełni zadowolona.

 

więcej zdjęć w galerii


IX Dni Szarowa

 

W dniach 30 czerwca i 1 lipca 2007 r. Szarów Świętował obchodząc kolejne IX Dni Szarowa. Podczas dwudniowych obchodów Dni Szarowa każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Atrakcji było, co nie miara.

W sobotę o godzinie 16:00 w programie imprezy zorganizowano dla dzieci i młodzieży  konkursy sportowe i sprawnościowe.
Około godziny 18 zajechały na sygnale wozy bojowe straży pożarnych z OSP Niepołomic, OSP Kłaj, OSP Szarów oraz z PSP w Wieliczka. Oprócz doświadczonych dorosłych strażaków zjawiła się Dziewczęca Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Szarów. Program ćwiczeń bojowych był bogaty, w każdym zakątku się coś działo. Rozpoczęła młodzieżówka przedstawiając pokonywanie toru przeszkód oraz gaszenie pożaru w zarodku. Następnie, gaszono "płonącą" szkolną halę sportową, udzielano pomocy osobom „poszkodowanym”, zademonstrowano działanie sprzętu pożarniczego i do ratownictwa technicznego. Podczas pokazu zorganizowano także przeciąganie liny pomiędzy strażakami a mieszkańcami, zabawa trwała do momentu zerwania liny. Pokaz zakończono alarmowym wyjazdem samochodów pożarniczych. Pokazy komentował Prezes OSP Szarów Mirosław Włodarz. zdjęcia w galerii
Około godziny 19 rozpoczęto festiwal piosenki dla dzieci i młodzieży po hasłem „ Śpiewać każdy może”. Zakończeniem pierwszego dnia dla dorosłych był festyn pod gwiazdami.
W drugi dzień świętowania był, jak co roku, dniem artystów. Już we wczesnych godzinach popołudniowych swoje prace artystyczne zaprezentowali miejscowi twórcy.
Z programem artystycznym zagościł Zespół Pieśni i Tańca „Siedlecanie" z Siedlca gm. Bochnia pod kierownictwem Pani Danuty  Niemiec. Program artystyczny „Siedlecan” w głównej mierze opiera się na tradycyjnych pieśniach i tańcach z regionu Nadrabia. Od początku członkowie grupy zajmują się promocją regionalnego folkloru wśród młodego pokolenia.
Kulminacyjnym punktem drugiego dnia, jak co roku, jest loteria fantowa sponsorowana przez firmy i osoby prywatne z Szarowa i okolic. W tym roku IX Dni Szarowa odbywały się przy wsparciu pięćdziesięciu sponsorów. Do losowania nagród było łącznie173 pozycje. Jako główną nagrodą był komputer - notebook. Ponadto wyznaczono drugą i trzecią nagrodę - rower i myjkę wysokociśnieniową. Zainteresowanie nagrodami było tak wielki, że prawie brakło losów.
Podczas dwu dniowej imprezy były dodatkowe atrakcje dla dzieci i młodzieży min.: wesołe miasteczko, kramy, samochodziki, dyliżans konny i koń w siodle.
Dwudniowe obchody IX Dni Szarowa zakończyły się festynem plenerowym dla dorosłych.

 

Główny organizator IX Dni Szarowa Zarząd OSP Szarów. Współorganizatorzy Rada Sołecka Wsi Szarów, Dyrekcja Zespołu Szkół w Szarowie, Rada Rodziców z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Szarowie, LKS "Zryw" Szarów.

 

Podziękowania składam w imieniu Głównego organizatora współorganizatorom wszystkim osobą, które udzieliły wsparcia i pomocy. Gorące podziękowania składam Jednostkom Straży pożarnych tj.: KP PSP Wieliczka, OSP Niepołomice, OSP Kłaj. Urzędowi Gminy Kłaj na czele z Wójtem oraz Kierownikowi ds. Oświaty, Kultury, Sporty i Zdrowia. Wszystkim darczyńcom, mediom prasowym: Dziennik Polski, który przyjął patronat nad obchodami IX Dni Szarowa, Panoramie Powiatu Wielickiego oraz Biuletynowi "Samodzielność" Rady Gminy Kłaj.

 

Autor Józef Kurdyś (Sekretarz OSP Szarów)

Zdjęcia: Mirosław Ozga, Agnieszka Wróbel, Justyna Waligóra.

 

więcej zdjęć w galerii


Wysowa - wycieczka gimnazjalna

 

5 czerwca w miejscowości Regietów podczas wycieczki gimnazjalnej do Wysowej, Ewelina Płazińska oraz Piotr Jacak członkowie naszej MDP wystapili w konkursie ubierania się w mundur strażacki z pełnym oporządzeniem z maską i butlą i wstydu nie przynieśli!

 


Pokazy OSP - Niepołomice

 

W dniu 03.06.2007 w Niepołomicach w ramach obchodów Dni Niepołomic odbyły się pokazy sprawności bojowej OSP w której brały udział jednostki OSP Niepołomice, OSP Staniątki, OSP Szarów i PSP JRG Wieliczka. Pokaz rozpoczął się o godzinie 15:00 ogłoszeniem alarmu syreną i wyjazdem samochodów w kolumnie. W pierwszej części wystąpiła Młodzieżówka Niepołomic pokonując tor przeszkód i skutecznie gasząc snopy siana gaśnicami i wodą. W drugiej części MDP Szarów rozwinęła linię gaśniczą, podała 3 prądy wody na pachołki oraz napełniła wodą duże wiadra. Po przeformowaniu oddziałów przystąpiono do wjazdu na tył byłej restauracji Zamkowej, przy dużym zadymieniu strażacy utworzyli linię gaśniczą, przez balkon dostali się do środka w aparatach ochrony dróg oddechowych i skutecznie ugasili pożar. Od przodu restauracji MDP Szarów i MDP Niepołomice rywalizowały w przeciąganiu liny, a na koniec odbyła się bitwa wodna Szarów vs Niepołomice. Przemoczona załoga zakończyła pokazy i udaliśmy się na odprawę i poczęstunek na remizę OSP Niepołomice. Całość pokazów koordynował st.kpt. Andrzej Kufta z PSP JRG Wieliczka. Pokazy trwały 1,5 godziny.

 

więcej zdjęć w galerii


Powiatowy Dzień Strażaka - Wieliczka

 

W dniu 12.05.2007 Podczas Powiatowego Dnia Strażaka w Wieliczce wręczono awanse na wyższe stopnie, wyróżniono też samorządowców wspierających pracę strażaków. Na uroczystość przybyły Poczty sztandarowe jednostek OSP z powiatu wielickiego, strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, przedstawiciele samorządów gminnych oraz powiatowego i wojewódzkiego. Obchody rozpoczęły się od nabożeństwa w kościele św. Klemensa w Wielczce. Po mszy, pod przewodnictwem Orkiestry Dętej "Hejnał" z Byszyc przemaszerowano na Rynek Górny. Z powodu nadciągającej burzy okolicznościowe przemówienia ograniczono do minimum. Za zaangażowanie i odwagę w niesieniu pomocy ludziom dziękowali strażakom m.in. goście specjalni, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Jan Tajduś, członek Zarządu Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak oraz burmistrz Wieliczki Artur Kozioł. Świętowanie zakończyło się w siedzibie OSP Wieliczka, gdzie dla nikogo nie zabrakło strażackiej grochówki.

 

więcej zdjęć w galerii


Odpust - Szarów

 

W dniu 06.05.2007 w niedzielę w naszej miejscowości w parafii św. Stanisława BiM odbył się odpust. Nasza jednostka wystawiła poczet sztandarowy podczas mszy świętej. W składzie pocztu byli druhowie Grzegorz Jankowicz, Rafał Karaś, Mateusz Dziedzic.

 


Autostrada A4

 

27.04.2007 roku około południa wbito pierwsze łopaty na budowie autostrady A4 Kraków – Tarnów, odcinek Kraków – Szarów. Inwestorem zadania jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Wykonawca to hiszpańsko – polskie konsorcjum złożone z firm DRAGADOS SA oraz Polimex – Mostostal SA. Kontrakt opiewa na kwotę 839.328.570,79 złotych brutto. Budowa jest finansowana w całości przez Polskę z Krajowego Funduszu Drogowego.

 


Ślub strażaka

 

W dniu 21.04.2007 dh Łukasz Gaj członek naszej OSP zawarł związek małżeński z Moniką Siwy. Od nas najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności na nowej drodze życia. Ślub odbył się w kościele parafialnym w Brzeziu.


Zabawa Wielkanocna

 

W dniu 14.04.2007r. Nasza jednostka w WDK Szarów zorganizowała Zabawę Wielkanocną dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Na zabawę przyjechało mnóstwo gości z Niepołomic, Krakowa a nawet były osoby z Łodzi. Wszyscy bawili się do samego rana. Zadowoleni i w dobrych humorach wychodząc pytali, kiedy organizujemy następną.

 


Straż przy grobie

 

„ Poświęcenie i oddanie młodego strażaka”
Dnia 07.04.2007r. w Wielką Sobotę drużyna OSP młodzików z Szarowa wypełniała swoją służbę czuwając przy grobie Pańskim w kościele parafialnym w Szarowie. Na to spotkanie przybyła prawie cała drużyna strażaków i strażaczek z MDP. Czuwanie to rozpoczęło się zbiórką na remizie o godzinie 13:00, po czym cała drużyna pełna sił i gotowa do spełniania swoich obowiązków pojechała do kościoła.
Warte przy grobie Pańskim odbywały równocześnie dwie pary. Pierwsza para to młodziki ubrane w dresy bojowe MDP, a druga to strażacy ubrani w mundury. Każda warta trwała 15 minut. W czasie czuwania odbywały się adoracje, m.in. Gimnazjum z Szarowa, więc chętni mogli uczestniczyć w modlitwie. Jeżeli kościół był pusty zawsze można było odmówić indywidualną modlitwę, ale w duchu i bez ruchu, ponieważ strażak pilnujący grobu Pana nie mógł się poruszyć ani ręką ani nogą ani nawet głową, więc jeśli komuś przyszło mdleć to nikt mu nie bronił, ale nie mógł oczekiwać pomocy od pozostałych pełniących warty. Na szczęście cała grupa wytrwała dzielnie do końca, nikt nie zemdlał i wszyscy wyszli z tego bez żadnych obrażeń. Czuwanie zakończyło się mszą świętą o godzinie 18:00. po mszy i paleniu ognia strażacy wrócili na remizę aby tam przebrać się i odpocząć.
Chociaż wszyscy byli zmęczeni i wykończeni to wrócili do domów szczęśliwi, że spełnili dobry uczynek. Dzień ten pozostanie niezapomniany dla każdego obecnych na czuwaniu, bo jak to zawsze bywa w dobrym towarzystwie nie zabrakło humoru i dobrej zabawy

 

Autor: Edyta Cudak (MDP OSP Szarów)
 

Obecni na czuwaniu z MDP: Edyta Cudak, Natalia Korbut, Ewelina Płazińska, Agnieszka Łach, Magdalena Sowińska, Patryk Jaśko, Dawid Błaziński, Piotr Jacak, Mateusz Leśniewski oraz Strażacy z Naszej OSP.

 

więcej zdjęć w galerii


Walne zebranie sprawozdawcze

 

W dniu 03.03.2007r. odbyło się w naszej Jednostce Walne Zebranie Sprawozdawcze. Oprócz druhów i sympatyków na zebranie przybyli również zaproszeni goście, Wójt Gminy Kłaj, Sołtys Wsi Szarów oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej w Wieliczce. Na zebraniu przedstawiono Sprawozdanie z działalności OSP, Sprawozdanie finansowe OSP oraz Plan działalności na rok 2007. Zebranie udzieliło absolutorium Zarządowi OSP za rok 2006.


Zabawa ostatkowa

 

W dniu 21.01.2007r. Nasza jednostka w WDK Szarów zorganizowała Zabawę ostatkową dla dzieci i młodzieży oraz osób dorosłych. Zabawa była przednia, dorośli bawili się do samego rana.

 

więcej zdjęć w galerii


Spotkanie opłatkowe

 

Podczas spotkania opłatkowego naszej Jednostki w dniu 27 stycznia 2007r. Prezes dh. Mirosław Włodarz podziękował wszystkim druhom za wkład jaki wprowadzają do naszego stowarzyszenia oraz podziękował za pomoc finansową sponsorom którzy zostali zaproszeni na na nasz opłatek. Spotkanie rozpoczęło się zaśpiewaniem przez druhów kolędy, następnie wszyscy połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

 


Rajd „Jesienny Żubr” 2006

 

W dniach 29-30 września oraz 1 października 2006r. odbył się w Dobczycach rajd terenowy „Jesienny Żubr” 2006. Reprezentując OSP Szarów, wystartowaliśmy w rajdzie samochodem ciężarowym Star 266. Przez cały miesiąc pojazd był gruntownie przygotowywany pod rajd, zmieniono opony na bardziej agresywne, naniesiono poprawki lakiernicze pożarniczego koloru. Star sprawował się znakomicie, publiczność była zachwycona. Po zsumowaniu wszystkich przejazdów zostaliśmy sklasyfikowani na 3 miejscu „Jesiennego Żubra” i na 4 miejscu w klasyfikacji generalnej w klasie ciężarowej. Można było o nas przeczytać w październikowym „Dzienniku Polskim”.

 

więcej zdjęć w galerii


Gminne i Powiatowe Zawody Sportowo- pożarnicze - Kłaj

 

26-27 sierpnia 2006 w miejscowości Kłaj odbyły się Gminne i Powiatowe Zawody Sportowo- pożarnicze. Do rywalizacji przystąpiły najlepsze drużyny jednostek OSP powiatu - zwycięzcy rywalizacji gminnych. Do zawodów zgłosiło się 21 drużyn - kobiece, męskie i młodzieżowe. Nasza jednostka w zawodach gminnych w grupie męskiej zajeła 2 miejsce a w grupie młodzieżowej z racji braku w gminie innych "młodzieżówek" awansowała automatycznie do zawodów powiatowych. W zawodach powiatowych grupa męska zajeła 6 miejsce a drużyna młodzieżowa 5. Należy zaznaczyć, że nasza młodzież startowała jako grupa mieszana chłopcy i dziewczęta a rywalizowali z grupami składającymi się z samych chłopców.

 

więcej zdjęć w galerii


Mecz piłki nożnej

 

W dniu 16 lipca 2006 podczas zrealizowanego przez Ludowy Klub Sportowy ZRYW Szarów Festynu Rekraacyjno-sportowego pod hasłem "LATO W SZAROWIE", zagraliśmy mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami OSP Szarów i OSP Dąbrowa. Mecz został wygrany przez naszą Jednostkę.

 

więcej zdjęć w galerii

LINKI
ZEGAR I KALENDARZ


Przekaż 1% podatku strażakom-ochotnikom

Odwiedzin: Wyświetleń: Gości online: